Tere armas külaline!
Oled sattunud lugema Saue küla MTÜ internetipäevikut. Siin saad tutvuda Saue küla ajalooga, meie küla inimestega, nende saavutuste ning tegemistega. Siia paneme üles ka külakoosolekute protokollid ning anname teada tulevatest külakoosolekutest ja –üritustest. Samuti toome teieni ajakirjanduses ilmunud artiklid meie küla kohta ning hoiame külarahvast kursis kõige sellega, mis seotud meie küla elu-oluga ning võib külaelanikele huvi pakkuda.
Saue küla MTÜ loodi 2007. aastal koondamaks Saku valla ääremail Saue (vahepealse nimega Kanama) külas elavaid inimesi.

Niisiis selguse huvides: alates 1. jaanuar 2014 ennistati külale SAUE nimi.24 mai 2011

Linnupesaretk

Kuna Saue küla on tõenäoliselt ainus küla Harjumaal, mille linnustik on uuritud nii põhjaliku regulaarse transektloendusega, on võimalik päris täpselt öelda, millistele liikidele oleks vaja uusi elukohti luua ja millistel on Kanama külas niigi hea elada.
Käime küla aedades ja vaatame, milliseid tingimusi ja elupaikasid lindudele aiad ja majad pakuvad,
mida peaks kindlasti muutma ning mida kindlasti ei tohiks muuta. Uurime, kui suuri pesakaste oleks vaja aedadesse paigutada,erinevate hekkide rajamist ja pesaaluste ning muude pesitsemist võimaldavate tingimuste loomist hoonetele.
Et ringkäik täidaks oma funktsiooni, eeldame, et võimalikult paljude talude esindajad osalevad ja lubavad seega "linnuteadlased" koos retkelistega oma aeda, kus oleks koos huvitav jälgida/õppida, millised tingimused ja elupaigad lindudel nende aias juba on ning mida võiks teisiti teha.


"Linnupesa retk" toimub 4. juuni kell 07.30
Kanama külas
Kogunemine Kadakanurga talu (vana vallamaja) tagusel platsil

Ürituse juhtideks on parimad Saue küla linnustikutundjad, ornitoloogid Eet ja Aarne Tuule.

Koolituse lõpp kulmineerub kerge kehakinnitusega.

Kommentaare ei ole: