Tere armas külaline!
Oled sattunud lugema Saue küla MTÜ internetipäevikut. Siin saad tutvuda Saue küla ajalooga, meie küla inimestega, nende saavutuste ning tegemistega. Siia paneme üles ka külakoosolekute protokollid ning anname teada tulevatest külakoosolekutest ja –üritustest. Samuti toome teieni ajakirjanduses ilmunud artiklid meie küla kohta ning hoiame külarahvast kursis kõige sellega, mis seotud meie küla elu-oluga ning võib külaelanikele huvi pakkuda.
Saue küla MTÜ loodi 2007. aastal koondamaks Saku valla ääremail Saue (vahepealse nimega Kanama) külas elavaid inimesi.

Niisiis selguse huvides: alates 1. jaanuar 2014 ennistati külale SAUE nimi.05 veebruar 2013

Ilves murrab!

Kui mõned aastad tagasi kirjutasime siin blogis rôômsalt, et meie küla metsades luusib ringi üks uhke "metsakiisu", siis nüüd enam see jutt nii lôbus ei tundu. Nimelt murdis ilves möödunud ööl maha ühe Kopli-Juhani talu lemmiklamba, kellele selle pere lapsed olid toreda nime - Pontu.ee -pannud.
Et selle koleda veretöö just ilveseisanda arvele saab kirjutada, seda saab kinnitada selle talu peremees, kes ilvest oma silmaga hommikul lambakese juures nägi. Aga päästa lammast ilvese käest ei ônnestunud, kuna ilmselt oli loom veretöö juba öösel teinud ja tuli hommikul vaid maiustama.
Nii et need, kel väikesed lemmikloomad aias lahti- olge valvsad, et ilveseisand teie väikseid lemmikud oma söögilauale ei murra.
Ilveseisanda jälg vasakul, võrdluseks suure koera jälg paremal.

Kommentaare ei ole: