Tere armas külaline!
Oled sattunud lugema Saue küla MTÜ internetipäevikut. Siin saad tutvuda Saue küla ajalooga, meie küla inimestega, nende saavutuste ning tegemistega. Siia paneme üles ka külakoosolekute protokollid ning anname teada tulevatest külakoosolekutest ja –üritustest. Samuti toome teieni ajakirjanduses ilmunud artiklid meie küla kohta ning hoiame külarahvast kursis kõige sellega, mis seotud meie küla elu-oluga ning võib külaelanikele huvi pakkuda.
Saue küla MTÜ loodi 2007. aastal koondamaks Saku valla ääremail Saue (vahepealse nimega Kanama) külas elavaid inimesi.

Niisiis selguse huvides: alates 1. jaanuar 2014 ennistati külale SAUE nimi.10 aprill 2013

Verekeskus kutsub kevadisele Saku doonoripäevale 17. aprillil

Verekeskus kutsub kevadisele Saku doonoripäevale 17. aprillil
Verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama
Saku vallavalitsusse 17. aprillil kell 10.00-13.00.
„Verekeskus jõuab üle pika aja taas Sakku, mistõttu ootame väga sealsete doonoritega taaskohtumist. Julgustame doonoripäevale tulema kindlasti ka kõik neid, kes varem verd loovutanud ei ole, kuna tegu on kiire ja valutu protsessiga, mis annab tõeliselt hea emotsionaalse laengu,“ ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht Ülo Lomp.
Viimati käis Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus Sakus mullu 16. novembril, mil doonoripäeva külastas 33 inimest, kellest verd annetas 27 ja esmaseid doonoreid oli kuus. Kokku loovutati üle 12 liitri verd. „Loodame, et seekord teevad tublid Saku inimesed eelmise korra tulemuse üle,“ lisas Lomp.
Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.
Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.
Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ja Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”.
 

Kommentaare ei ole: