Tere armas külaline!
Oled sattunud lugema Saue küla MTÜ internetipäevikut. Siin saad tutvuda Saue küla ajalooga, meie küla inimestega, nende saavutuste ning tegemistega. Siia paneme üles ka külakoosolekute protokollid ning anname teada tulevatest külakoosolekutest ja –üritustest. Samuti toome teieni ajakirjanduses ilmunud artiklid meie küla kohta ning hoiame külarahvast kursis kõige sellega, mis seotud meie küla elu-oluga ning võib külaelanikele huvi pakkuda.
Saue küla MTÜ loodi 2007. aastal koondamaks Saku valla ääremail Saue (vahepealse nimega Kanama) külas elavaid inimesi.

Niisiis selguse huvides: alates 1. jaanuar 2014 ennistati külale SAUE nimi.08 juuni 2015

Saue küla SUVEPÄEV 2015Eile, pühapäeval 7. juunil toimus meie külas juba traditsiooniline (juba 2. korda! :-)) kogupereüritus- 
Saue küla SUVEPÄEV.   

Hommikul tundus, et ilmataat meie vastu just üleliia armuline ei ole. Kuigi vihma ei kallanud ja aeg-ajalt pilvede vahelt piiluv päike aitas soojakraadidel 10 pügalast veidi kõrgemale tõusta, siis tuul oli vali ja kõle. 
Plaan oli päeva alustada hommikujoogaga. Kuna ilm oli tuuline, siis meie kohalikul joogatreeneril Viivikal ootused osavõtjate hulga suhtes ülikõrged just ei olnud. Aga entusiastid tulid kohale ilma trotsides ja selgus, et neid üksikuid tublisid paitas päike soojalt ja õrnalt.   

Pärast joogat oli väike paus ja siis oli aeg küla  koolilastel end maastikumänguks valmis panna. Mängu organisaator Päikesenurga talu peremees Lauri oli nädalapäevad vaeva näinud, et lastele võimalikult põnev mäng korraldada. Oli pildistatud ja peidupaiku otsitud, küsimusi mõeldud ja puutüvesid ning majaaknaid loetud- ikka selleks, et lastel  mängus piisavalt põnevust oleks. Lapsed jagunesid 2 võistkonda, selgitused anti kaasa ja mäng võis alata! Algas mäng küla võrguplatsil, kust tuli leida esimene juhtnöör, mis oli pudeliga liiva sisse peidetud. Algus kerge ei olnud- juba ainult selle pudeli leidmine tundus päris keeruline! Kaevamist oli küllaga! Platsile olid kutsutud ka väiksemad lapsed sportmängudele, aga seekord oli pisikesi sportlasi vähe kohal! Lohutusdiplomi sai pisike Kaili, kes suuremate võistlusele tublisti kaasa elas. 

Esimesed juhtnöörid käes, tormati rajale! Fotograaf Tarmol, kes küla tuntum rattasportlane väitis, et laste tempo oli nii kiire, et ta vaevu püsis kannul! No see oli muidugi ilmselge liialdus, aga kiirused olid kohati tõesti võimsad!      
  Võistlus toimus küla sisetee piirides, erinevad punktide leidmisega nähti tublisti vaeva! Mängus oli võrdselt vaja nii teravat silma, kiireid jalgu, häid ronimisoskusi, teadmisi loodusest ning mitte vähemtähtsa osana tuli arvestada oma väiksemate võistkonnakaaslastega.  

Võistkonnad oli mõlemad igati tublid, aga seekord oli tiimitöö tugevam võistkonnas A. 
Tublid lapsed! Õnnitlused andis üle meie õhtupoolse kava staar- Koit Toome. 
(Enne kontserti oli Koidul aega veel Arturiga jalgpalli kõksida!)  
Lapsed said Koit Toomelt originaalautogrammiga diplomi ja tugeva käepigistuse. Kuna hiljem avanes võimalus veel Koiduga pilti teha, siis laste nägudelt oli näha, et auhind oli võistlemist igati väärt!    

Ja siis see oodatud kontsert. Kui eelmisel aastal käis meie SUVEPÄEVAL meile laulmas Tanel Padar oma kitarri saatel, siis seekord oli meie ees Koit ja tema klaver. Ta küll ise väitis, et on natuke ebakindel laval, kus peale tema kedagi teist muusikut ei ole, aga loomulikult toimis kõik suurepäraselt! Rahvas sättis end mõnusalt istuma, kuulati ja nauditi seda hetke kauni looduse keskel. 

Koit laulis ja lugude vahele esitas külavanem Ülar küsimusi, millest arenesid kohati päris huvitavad vestlused. Päevavalgele ilmusid naljakad faktid laulja lapsepõlvest, kooliajast ja muudki põnevat...
Aga need lood ja faktid jäävad nüüd muidugi meie külarahva teada! ;-)Tunnike Koidu muusikat nautides ja lugusid kuulates möödus ootamatult kiirest. Rahvas tänas tugeva aplausiga ja muidugi ei saanud keegi jätta kasutama võimalust staariga pilti teha. Fännipilte sai kohe hulgim!


Ja siis oli aeg peolauale läheneda, mis oli tõeliselt uhke ja külluslik- meie külas on kokakunst ikka kohe väga tasemel!   
Aitäh teile hea külarahvas (eriti meie armsad lapsed) ja kallid külalised, et meie SUVEPÄEVAL osalesite! Aitäh Koit, et külmas ja tuules meile laulsid ning jutte pajatasid!
Sügav tänu ja kummardus kõigile, kes andsid oma panuse, et see tore päev meil õnnestuks!

Fotod: Tarmo Tarlap, Triinu Paist-Palm
Üritust toetas osaliselt Saku vald.

Kommentaare ei ole: