Tere armas külaline!
Oled sattunud lugema Saue küla MTÜ internetipäevikut. Siin saad tutvuda Saue küla ajalooga, meie küla inimestega, nende saavutuste ning tegemistega. Siia paneme üles ka külakoosolekute protokollid ning anname teada tulevatest külakoosolekutest ja –üritustest. Samuti toome teieni ajakirjanduses ilmunud artiklid meie küla kohta ning hoiame külarahvast kursis kõige sellega, mis seotud meie küla elu-oluga ning võib külaelanikele huvi pakkuda.
Saue küla MTÜ loodi 2007. aastal koondamaks Saku valla ääremail Saue (vahepealse nimega Kanama) külas elavaid inimesi.

Niisiis selguse huvides: alates 1. jaanuar 2014 ennistati külale SAUE nimi.26 märts 2012

Kolm koduloolist kohtumist

Kolm koduloolist kohtumist
Saku vald tähistas jaanuaris oma 20. aastapäeva. Eesti Vabriigi taasiseseisvumisest on möödas pisut rohkem. Milline oli meie koduvalla olukord 1990-ndate alguses, siis kui üks ühiskonnakord kadus ja teist hakati üles ehitama?
See on periood, mis on tänaseks juba ajalooks saanud, sest täiskasvanuikka on jõudnud  põlvkond, kes toonaseid sündmusi ei tea ega mäleta. Ka Saku valla elanikkond on kasvanud inimeste võrra, kes sel ajal Saku mail veel ei elanud. Neile ja kõigile teistele huvilistele korraldame lugude jutustamise õhtud, mille käigus muutuste keskel olnud inimesed meenutavad murrangulisel perioodil toimunut. Loomulikult on oodatud sõna sekka ütlema ja oma panust andma ka kõik osalejad-kuulajad.
Kolm koduloolist kohtumist toimuvad:
27. märtsil kell 18 Saku vallaraamatukogu konverentsisaalis
Teema: Kuidas  külanõukogust  sai vald?
4. aprillil kell 18 lasteaias Päikesekild
Teema: Näidissovhoosi  ja teaduselu pöörded Sakus
11. aprillil kell 18  Saku mõisas
Teema: Saku kultuurielu ja mõisa lugu


Korraldab MTÜ Metsanurme, toetab Saku vald

Kommentaare ei ole: