Tere armas külaline!
Oled sattunud lugema Saue küla MTÜ internetipäevikut. Siin saad tutvuda Saue küla ajalooga, meie küla inimestega, nende saavutuste ning tegemistega. Siia paneme üles ka külakoosolekute protokollid ning anname teada tulevatest külakoosolekutest ja –üritustest. Samuti toome teieni ajakirjanduses ilmunud artiklid meie küla kohta ning hoiame külarahvast kursis kõige sellega, mis seotud meie küla elu-oluga ning võib külaelanikele huvi pakkuda.
Saue küla MTÜ loodi 2007. aastal koondamaks Saku valla ääremail Saue (vahepealse nimega Kanama) külas elavaid inimesi.

Niisiis selguse huvides: alates 1. jaanuar 2014 ennistati külale SAUE nimi.05 juuni 2016

Saue küla suvepäev 2016

 Meie suvepäev algas tavapäraselt joogaga- Viivika juhendamisel. Osalejaid ju üleliia palju ei olnud, aga need, kes kohal olid said päikeselt pai... ja hiljem ka üllatuse osaliseks, kui platsile vuras üks äge ja stiilipuhas punane Porche, millest astus välja Ines. Meie õhtune külaline tuli soundcheki tegema!
 
 Lapsed sättisid end pinkidele ritta, sest algamas oli maastikumäng. Tänud Laurile ja Moonikale, kes taas kord ühe ülisuure töö olid ära teinud, et lastel lõbus oleks. Seekord olid reeglid seatud nii, et ka täiskasvanud saaks teada, kui keeruline selline mäng tegelikult on. Osad julged täiskasvanud moodustasid oma võistkonna ja tegid mängu kaasa.
Ja et kõik ikka natuke segasem oleks, siis oli täiskasvanute võistkonnas üks laps ja poiste võistkonnas üks tüdruk. ;-)  

 Külavanem Ülar ja mängumeister Lauri seletavad lahti mängu reegleid.  

 Võistkond täiskasvanud.


 Tüdrukud ja 
poisid on reegleid lugemas.Ja siis läks lahti! Suur arvutamine, jooksmine, rattasõit, internetist info leidmine ja liivas kaevamine... kõik ikka võidu nimel.


Ja võitsid lõpuks...nemad! (Mis kinnitas, et lapsed on meil küll ülikiired, aga teinekord tasub enne tormamist mõni asi kasvõi paar korda läbi lugeda ja korralikult ka läbi mõelda ;-))  
Aga tublid oli kõik! Poisid ja tüdrukud lõpetasid vaid mõnesekundise vahega, seekord olid poisid need, kes lõppvastuse esimesena välja hõikasid!

Edasi oli kavas saapavise. Rahvast küll taas liiga palju kohal ei olnud, aga saabas lendas kõrgele ja kaugele! 
Siis veidi puhkust ja saabus päeva kõrghetk. Rahvas saabus mänguplatsile oma roogadega, millega katsime ühise peolaua. Ja siis sättisime end ootele. Kohe oli saabumas kohale Ines ja tema bänd ehk Ines trio.Ines leidis enne kontserti aega lastega pilti teha ja autogramme jagada,
aga kui kell 18 kukkus oli aeg kontserti kuulama asuda. Nii nagu alati, oli lood vaheldumisi küsimustega, et meie külalist veidi paremini tundma õppida. Inese vahetu olek ja siirad vastused olid täiesti kooskõlas tema muusikaga. Siiras, ehe ja otse südamesse minev. Ja kuigi meie külavanema küsimused muusikute kava veidi segamini ajasid, siis tundus, et selline kodune kodune kontsert meie kadakasel mänguplatsil väikese publiku ees sobis hästi ka Inesele. Igal juhul olime väga rõõmsad, et ta meile külla tuli ning ta ka väga avameelselt meiega oma mõtteid ja vaateid elule jagas. Ja muusika, see oli ju muidugi super! :-) Aitäh kogu triole.Ja siis kiirustas Ines praamile ja meie jätkasime auhindade jagamise ja "vabakavaga."  Ja loomulikult lõppes ka see suvepäev ühe spontaanse jalgpallimatšiga... poisid-tüdrukud, noored vanad... üks hullupööra äge jalgpallimäsu oli see! :-)

Ja nii see päev õhtusse veeres, täname teid, kes te kohal olite ja... järgmisel aastal jälle?!! :-)

Kommentaare ei ole: