Tere armas külaline!
Oled sattunud lugema Saue küla MTÜ internetipäevikut. Siin saad tutvuda Saue küla ajalooga, meie küla inimestega, nende saavutuste ning tegemistega. Siia paneme üles ka külakoosolekute protokollid ning anname teada tulevatest külakoosolekutest ja –üritustest. Samuti toome teieni ajakirjanduses ilmunud artiklid meie küla kohta ning hoiame külarahvast kursis kõige sellega, mis seotud meie küla elu-oluga ning võib külaelanikele huvi pakkuda.
Saue küla MTÜ loodi 2007. aastal koondamaks Saku valla ääremail Saue (vahepealse nimega Kanama) külas elavaid inimesi.

Niisiis selguse huvides: alates 1. jaanuar 2014 ennistati külale SAUE nimi.13 jaanuar 2009

TÄHTPÄEVATERVITUS: Mati Palm

Meie uut tervituste sarja alustame meie külas sündinud laulumehest (ja spordimehest) Mati Palmist, kes saab täna 67. aastaseks. Kui Mati Palmi mahedat bassihäält on kuulnud pea kõik, kes vähegi klassikalise muusikaga kokku puutnud, siis Saue külas sündinud Mati kettakaari (mis tegelikult lausa Eesti meistri austava tiitli väärilised) nii paljud ehk näinud ei ole. (Fotol on Mati triiksärgi ja viigipüksiga näitamas külalistel, kuidas üks õige mees ketast heidab...ja lendaski, poole kaugemale, kui teistel (kes vanuselt poole nooremad!)
Mati räägib, et just siit Saue külast- toonasest Kople talust- sai ta kaasa kõige selle, mis talle andnud jõu ja tahtmise teha suurepäraseid rolle laval ja rahmeldada siin külas asuvas isatalus (mis nüüd küll poja pere valduses) raskeid talutöid teha ja sinna vahele ketast heita ning kuuli tõugata.
Mati Palmist, tema lapsepõlvemälestustest(mis seotud Saue külaga), saate lugeda juba meie tulevastest blogipostitustest.
Palju õnne, Mati!

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Õnnitlused Matile ka naaberküla rahvalt!