Tere armas külaline!
Oled sattunud lugema Saue küla MTÜ internetipäevikut. Siin saad tutvuda Saue küla ajalooga, meie küla inimestega, nende saavutuste ning tegemistega. Siia paneme üles ka külakoosolekute protokollid ning anname teada tulevatest külakoosolekutest ja –üritustest. Samuti toome teieni ajakirjanduses ilmunud artiklid meie küla kohta ning hoiame külarahvast kursis kõige sellega, mis seotud meie küla elu-oluga ning võib külaelanikele huvi pakkuda.
Saue küla MTÜ loodi 2007. aastal koondamaks Saku valla ääremail Saue (vahepealse nimega Kanama) külas elavaid inimesi.

Niisiis selguse huvides: alates 1. jaanuar 2014 ennistati külale SAUE nimi.10 juuni 2018

Saue küla suvepäev 2018, osa 1.

....algas põneva kohtumisega. Meil olid külas Nele ja Ulla Muinsuskaitseametist, kes olid kaasa võtnud meie külast leitud aardeid ja rääkisid meile nii arheoloogiast kui ka ajaloost laiemalt, mis puudutab just Saue küla ja meie lähiümbrust. 

Suured tänud Ullale ja Nelele, selle õpetliku ja põneva osa eest meie külapäeval!

Siin all on ka nende, kui peaks meie küla elanikel peaks tekkima küsimusi või muresid arheoloogia, muinsuskaitse või detektoristide teemadel.

Ulla Kadakas, arheoloogiamälestiste peainspektor, ulla.kadakas@muinsuskaitseamet.ee
tel 6403010, 5164022
Nele Kangert, arheoloogia vaneminspektor, nele.kangert@muinsuskaitseamet.ee
tel 6403026, 5115931
Eriti uhke ja oluline (ja võhiku silmale kohe päris aarde moodi aare:-)) oli Varetemäelt kõrvalt, ehk Kople talu maadelt leitud odaots, noatupp ja ehteosad (alumisel illustratsioonil näha, kuidas taoline kaelaehe võis toona välja näha), mis nüüd küll ilusasti Muinsuskaitseameti tublide arhivaaride hoole all, aga mida lubati külarahvale näidata.Igal juhul suured tänud veelkord Ullale ja Nelele! 


AARDEJAHT! 
Ja siis oli kavas Aardejaht. Tundus, et seekord oli Lauril ônnestunud parjad pähklid ette valmistada, igal juhul vajasid osad võistkonnad ka veidi vihjeid, et igast punktist edasi saada, aga lõpulahenduseni jõudsid kõik!! Tublid!!! Kommentaare ei ole: